TAURUS FILM ITD  

  TAURUS FILM ITD, Leszek Orlewicz - produkcja i dystrybucja filmów dokumentalnych, naukowych, promocyjnych i reklamowych
 
Taurus Film  • PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA FILMÓW
     
  • dokumentalnych
  • naukowych
  • promocyjnych
  • reklamowych

 


Medycyna wizualna
Portal edukacyjny

Portal edukacyjny, który jest wynikiem projektu Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi i Studia Taurus Film ITD, jest przeznaczony dla lekarzy pierwszego kontaktu i ma służyć jako źródło informacji wizualnej o jednostkach chorobowych dotykających dużą część populacji takich jak: choroby onkologiczne, urologię, choroby układu krążenia, choroby klatki piersiowej, ogólnie pojętego brzucha czy ortopedii i stomatologii.

Samokształcenie - punkty edukacyjne

Portal jest elementem nowoczesnej formy kształcenia podyplomowego lekarzy, dającego możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej poprzez obejrzenie poszczególnych pozycji i jednocześnie uzyskanie punktów edukacyjnych niezbędnych do potwierdzenia obowiązkowego podwyższania kwalifikacji.

Do każdego filmu dostępnego na płytach DVD, stanowiącego jednostkę edukacyjną jest dołączona informacja o dostępie do zadania testowego, zawieszonego na portalu , którego rozwiązanie spowoduje wystawienie zaświadczenia do Izby Lekarskiej o zaliczeniu testu z danej tematyki zawartej w filmie i przydzieleniu wynikającej z ustawy liczby punktów.

Najnowsze osiągnięcia

Na portalu znajdują się również filmy nie objęte systemem kształcenia podyplomowego, a więc bezpunktowe, ale ze względu na tematykę i znakomite nazwiska konsultantów także godne obejrzenia lub pokazywania pacjentom w przychodniach jako element profilaktyki.

Filmy z cyklu "Medycyna Wizualna" to również pomoc naukowa zawierająca informacje o najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, nowoczesnej diagnostyce, lekach i metodach leczenia. To także porady klinicystów jak postępować z pacjentami po zabiegach chirurgicznych i leczeniu szpitalnym.

Znakomici specjaliści

Konsultantami naukowymi filmów są wybitni specjaliści, klinicyści i lekarze praktycy o międzynarodowym doświadczeniu. Informacje o nowościach można będzie znaleźć w Gazecie Lekarskiej i gazetach wydawanych przez Okręgowe Izby Lekarskie np. "Panaceum" w Łodzi.

Płyty DVD

Portal zawiera zwiastuny filmów już wyprodukowanych i dostępnych do sprzedaży za niewielką opłatą. Opłata za filmy jest wykorzystywana jako budżet do tworzenia następnych tytułów. Sposób zapłaty i zamawiania filmów znaleźć można przy każdym tytule dostępnego filmu.

 

 
  Kreator stron internetowych: INVITO.pl