TAURUS FILM ITD  

  TAURUS FILM ITD, Leszek Orlewicz - produkcja i dystrybucja filmów dokumentalnych, naukowych, promocyjnych i reklamowych
 
Taurus Film  • PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA FILMÓW
     
  • dokumentalnych
  • naukowych
  • promocyjnych
  • reklamowych

 


Filmowa Biblioteka Naukowa 3D
Nowoczesne medium nauczania

Studio Filmowe Taurus Film ITD od 2012 roku przygotowuje wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego olbrzymi projekt dydaktyczny pt. Filmowa Biblioteka Naukowa 3D, który jest filmowym obrazowaniem medycyny w formacie 3D.

Filmy naukowe z różnych dziedzin medycyny

Biblioteka ta, to pierwszy w Polsce i na świecie cykl filmów naukowych z różnych dziedzin medycyny realizowany w szybko rozwijającej się technologii obrazu telewizyjnego 3D. Projekt ten jest cyklem filmowych "podręczników" medycznych przeznaczonych dla naukowców, studentów, kardiologów, kardiochirurgów w pierwszym etapie realizacji. Od 2014 roku kolejny etap działów medycyny - neurologia, chirurgia naczyniowa, ortopedia, onkologia itp.

Etap 1 - kardiologia i kardiochirurgia

Projekt jest przedsięwzięciem zakrojonym na wiele lat realizacji, modernizowanym na bieżąco wraz z rozwojem nauki. W pierwszej fazie dotyczy kardiologii i kardiochirurgii. Jest realizowany we współpracy ze:
  - Szpitalem im. Kopernika w Łodzi,
  - Kliniką Kardiologiczną Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  - Instytutem Kardiologii w Aninie,
  - Instytutem Kardiologii w Zabrzu oraz
  - Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

Najnowsze technologie

Bardzo ważnym aspektem cyklu jest pokazanie styku nowoczesnej medycyny z nowoczesną techniką i technologią, czego dowodem może być coraz częściej stosowana kardiologia interwencyjna w zawałach serca, która stosuje nowoczesne technologie do skomplikowanych operacji serca bez otwierania klatki piersiowej.

Rozwijająca się ciągle dziedzina diagnostyki obrazowej - technika USG, RTG, rezonansu magnetycznego, kardiologia inwazyjna i elektrokardiologia czy medycyna nuklearna wymagają już nie tylko popularyzacji w formie graficznej lecz także obrazowej w postaci profesjonalnie nakręconych filmów na poziomie odpowiadającym również najnowszym technologiom multimedialnym.

Wykłady, przykłady z zabiegów, grafika 3D

Jest już oczywiste, że cykl odegra istotną rolę w podniesieniu poziomu nauczania i stanowi znakomitą pomoc naukową przy wszelkiego rodzaju symulacjach audio-wizualnych służących dydaktyce medycznej.

Technologia wysokiej rozdzielczości w formacie 3D pozwala zwłaszcza w przedmiocie chirurgii i kardiochirurgii pokazać step by step naprawę uszkodzonego narządu w taki sposób, w jaki nie pokaże tego najlepszy nawet na świecie tradycyjny podręcznik. Ta technologia jest absolutnie rewolucyjna i zmienia całkowicie dydaktykę medyczną.

Książka praktycznie przestaje być już niezbędna, ponieważ do każdego zagadnienia nakręcony jest filmowy wykład, ilustrowany przykładami z zabiegów lub znakomitej jakości grafiką komputerową 3D.

Nagrania zawierają treści wykładowe oraz niezależnie, w formie osobnych clipów całą diagnostykę oraz kompletne zabiegi wykonywane w oddziałach zabiegowych i salach operacyjnych klinik kardiologicznych w Polsce.


 
  Kreator stron internetowych: INVITO.pl